Daha fazla hayal kur…

Spor salonuna giderken hep bu duvarın önünden geçiyorum.

İlk tepkim “a evet ne güzel ve doğru bir söz, hayal kurmaya devam etmek lazım” oldu. İkinci, üçüncü geçişimde beni hafiften rahatsız etmeye başladı. İlerleyen günlerde artık iyice sinirlenmeye başladım. Çünkü benim hayal kurmaya devam ettiğim yoktu. Eski hayallerimin üzerine küçük çıkmalar yapıyordum. Ya da hayal olmayı başaramamış bölük pörçük gelecekten isteklerim vardı.

daha_fazla_hayal_kur_bolteyelArdından bir kitaba denk geldim. İçindeki bazı sözler bu duvar yazısıyla kesişti. Sonrasında da içimde taze hayallerin heyecanı kıpırdanmaya başladı ve bunu paylaşmak istedim. Çünkü bu gözle etrafıma baktığımda bazen kendimizi sıradan akışa çok kaptırdığımızı ve küçükken kurduğumuz astronot olacağım hayallerinin yerini yenilerinin almadığını farkediyorum.

Peki, size ne hissettirdi? Şu anda peşinde koştuğunuz en büyük hayaliniz ne?

Kısa bir alıntı ile tamamlayacağım:

“Hiç kimsenin kendinden büyük bir amacı olamaz. Sıradan bir insan küçük bir apartman dairesine sahip olmayı düşlerken bir başkası sahilde bir villa düşleyebilir ama Versailles Sarayı’nı ancak bir kral düşleyebilir. Kişinin yaşamdan ne isteyebileceğinin maksimum sınırını oluş kapasitesi belirler. Bu, onun tüm isteklerinin tepe noktasıdır. Aynı zamanda bu onun bütün sahip olabileceklerinin sınırıdır.”

Ve bir yandan da o binanın duvarına bu yazıyı yazdıran kişiyi merak ediyorum…

Herkese iyi haftasonları!

Leave a Reply